Kategorie: Wszystkie | Futbol | Liga Mielecka | Stal Mielec | Z innych aren | Z linii bramkowej
RSS

Liga Mielecka

niedziela, 10 maja 2009

Wszyscy zastanawiają się czy mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa zdecyduje o mistrzostwie Polski. Jak głosy są podzielone przedstawiamy choćby mini sonda na LigaMielecka.pl (głosy po 50%).

Tymczasem mecz w Krakowie zdecyduje na pewno o tym, kto zdobędzie Puchar Ligi Mieleckiej. W finale spotkali się Krakus (zespół The Dragons) i FIL (FC Dworcos), czyli prezesi z początku drugiej dziesiątki Ligi.
Po sobotnich meczach prowadzi FIL 27:2. Wyniki wysoki, bo dla Krakusa zagrało tylko 3 zawodników (przy 8/9 FILa). W ekipe The Dragons zagra aż 7 zawodników Wisły - cały blok obronny, Pawełek, Marcelo, Diaz, Głowacki plus Boguski (kapitan), Małecki i Paweł Brożek. Dla FC Dworcos będą punktować Boguski i Giza.

Krakus jest pewny, że Wisła bramki nie straci. Musi na to liczyć, by dogodnić przeciwnika - najlepiej gdyby Biała Gwiazda wygrała do zera (a strzelali jego zawodnicy) . Z kolei FIL liczy na Legię i Gizę - jedna strzelona bramka Wiśle to 16(!) punktów mniej dla przeciwnika..

Mecz na Reymonta w niedzielę o godz. 17.
Relacja NA ŻYWO z finału Pucharu LM w serwisie LigaMielecka.pl

O co chodzi?

Liga Mielecka

Liga Mielecka - czym jest
Wygraj Ligę - tu gramy

 

 

 

 

 

 

czwartek, 07 maja 2009

Liga Mielecka w Wygraj Ligę w pełni - tutaj wszystko o grze i lidze. Jednak dla mnie to sezon bez szansy na większy sukces - poniżej felieton z ostatniego wydania La Gazzetty.

 

Jedna z ostatnich rozmów z redaktorem Woodym dotyczyła sytuacji naszych zespołów - Mastercards (Woody) i The Yellows (Nowy). Po narzekaniach w stylu "miałem go kupić", "akurat go sprzedałem", "ale jestem nisko" naszły nas wspomnienia wielkości i chwały wyżej wymienionych zespołów. Woody podsumował: "rozmawiamy jak Piechniczek..".

Gdy głębiej się nad tym zastanowiłem, zauważyłem, że mam same podobieństwa z Panem Antonim (zaczynając od tego, że me drugie imię brzmi Antoni). Skupię się zatem na drużynie The Yellows.

Wielkość mego zespołu przypadła na sezon -2 (słownie minus dwa) Ligi Mielckiej. Bo pierwsza ekipa Żółtych zagrała na 69. miejsce klasyfikacji generalnej pierwszego sezonu Piłkarzyków (następcy papierowej Wygraj Ligę a poprzednika obecnej WL) - było to na dwa sezony przed powstaniem Ligi Mieleckiej - w 2001r...
Sukces Antoniego Piechniczka przypadł na rok 1984-2 (przyjąłem, że średnia wieku gracza Ligi Mieleckiej to 25 lat), czyli jeszcze "przed nami". To wtedy, w 1982 roku, Polska pod wodzą Piechniczka sięgnęła drugi raz po trzecie miejsce na świecie w piłce nożnej.

Do niemal każdego sezonu Ligi Mieleckiej zespół The Yellows był przedstawy jako weteran gry, doświadczony i, o zgrozo jak się teraz o tym pomyśli, jako jeden z faworytów. Nawet przed obecnym sezonem LM coś tam napisano, choć zdecydowanie z dystansem.
Z kolei Antoni Piechniczek to wielki myśliciel taktyki i prowadzenia drużyny - najlepszy przykład Polskiej Myśli Szkoleniowej. Jego wykłady przy kominku w Wiśle transmitowane na żywo w TVP na pewno były inspiracją dla wielu młodych trenerów.

W końcu ostatnie "wzięcie się za drużynę". Moje w 12, właśnie trwającym, sezonie Ligi Mieleckiej. Dość powiedzieć, że The Yellows balansuje pomiędzy drugą a trzecią dziesiątką (na.. trzy) tabeli. W Pucharze Ligi utknąłem w fazie grupowej. Wstyd przyznać, że decyzje w trakcie ośmiu kolejek przyniosły mi 13 punktów mniej(!) niż gdybym drużyny nie ruszał (tutaj ten okropny tekst) - co więcej, gorszy ode mnie był tylko.. oj, nikt nie był.
I Piechniczka ponowne objęcie reprezentacji - w maju 1996 roku trener ponownie został selekcjonerem drużyny narodowej Polski. Naszpikowana gwiazdami (m.in. albo tylko Citko - plus Skrzypek, Majak i.. Andrzej W.) nie dała rady Anglii (pamiętne 1:2 na Wembley po błędach W.) i Włochom (a tu mieliśmy 0:0!) i nie pojechała na Mundial we Francji. Po tych eliminacjach Piechniczek podał się do dymisji. Od tamtej pory.. już tylko siedział przy swoim kominku i wkroczył do PZPN.

I póki co zarówno mi, jak i Antoniemu Piechniczkowi, pozostaje wspominać "stare, dobre czasy". Choć zarówno ja - mistrzostwa Ligi Mieleckiej, jak i Piechniczek - mistrzostwa świata, nie zdobyliśmy.

Taktyka

czwartek, 21 sierpnia 2008

Ostatni sezon Ligi Mieleckiej w Wygraj Ligę zakończył się sukcesem - Liga uplasowała się na 86 miejscu w klasyfikacji lig prywatnych (ponad 1800 sklasyfikowanych lig), co było jej najlepszym osiągnięciem przez wszystkie 10 sezonów gry. Obecny sezon sukcesem już się zaczyna - po dwóch kolejkach LM liczy aż dwadzieścia cztery zespoły!

 

Czym jest LM?
Liga Mielecka - prywatna liga w grze Wygraj Ligę (znaną również jako Piłkarzyki) założona wiosną 2003 roku. Rozegrała już 10 sezonów w ramach Wygraj Ligę. Obecnie rozgrywany jest sezon 11.

 

 

Czym jest WL?
Wygraj Ligę - Internetowy manager on-line odzwierciedlający boiskowe wyniki piłkarskiej Ekstraklasy. Gracze bazując na zawodnikach klubów Ekstraklasy komponują własną drużynę, która zdobywa punkty w zależności od postawy piłkarzy.

 

Na samy starcie zmagań ciężko mówić o pełnym obrazie tabeli, jedna rzecz przykuwa jednak uwagę. Na czele tabeli znajdują się "starzy wyjadacze" - konik, Woody, Kris i nowy. W pierwszej dziesiątce są jeszcze Maro, strus i Legionista. Wszyscy związani z Ligą Mielecką od początku gry (wiosna 2003r., konik, Kris i Maro z przerwami). Zatem czyżby 11 sezon miał być pojedynkiem weteranów?

Na pewno będzie to czas rewanżu.
Konik i Woody - najwyżej sklasyfikowani w tej chwili Prezesi, grali ze sobą w finale Pucharu LM. Lepszym okazał się konik. Woody pała żądzą rewanżą, co oddaje w swojej wypowiedzi. Jednak konik nie pozostanie dłużny - w końcu zapowiedział obronę Pucharu i walkę o tytuł. Rewanżu poszukają też Kris i nowy. Pierwszy w poprzednim sezonie nie zagrał i jego tytuł "Króla LM" nieco zbladł przy wyczynach przebojowego Kendiego (dwa ostatnie mistrzostwa). Kris zagra więc o przywrócenie korony. Z kolei nowy będzie chciał się zrewanżować za wszystkie dotychczasowe sezony. To on jest tym weteranem, który przygodę z Piłkarzykami zaczynał na samym początku, jeszcze w 1999 roku w tzw. "papierowej wersji" - od wycinania kuponów. Drugim takim graczem jest Lojer, ale on zdobył już dwa mistrzostwa Mielca.

Najciekawszym może jednak okazać się braterski pojedynek.
Do znanych już Braci S (Lojer i słowik), Braci D (Woody i Kornik) i Braci G (Maro i Legionista) dołączają Bracia L (mgr Lala i leonidb) oraz Rodzeństwo B (Zupka i zurs). Ciekawe będą nie tylko derbowe pojedynki pomiędzy braćmi czy rodzeństwem, lecz rywalizacja rodzin. Wszak już w poprzednim sezonie mieliśmy namiastkę takiego pojedynku. W 1/8 finału Puchary LM spotkali się Woody ze słowikiem oraz Lojer z Kornikiem. Zwycięsko z rywalizacji wyszli Woody i Lojer, którzy w ćwierćfinale.. zagrali ze sobą. Tu lepszym okazał się Woody, Bracia D wygrali z Braćmi S 2:1. Tym razem będziemy mieć więcej okazji obejrzeć takie pojedynki.    

Liczba kolejki

24 - tylu graczy w Lidze Mieleckiej już dawno nie grało. Kolejnym celem będzie przekroczenie liczby 26 zespołów w LM (to rekord liczebności Ligi) 

Rozczarowanie początku sezonu

Postawa Kendiego i Lojera - mistrza i wicemistrza LM. Dopiero, odpowiednio, 11 i 12 pozycja w tabeli rozczarowuje. Jedno jednak trzeba przyznać Prezesom - od końca poprzedniego sezonu "trzymają się" razem. 

Trzecia kolejka już od piątku (godz.20.00)

| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Tagi

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac