Blog > Komentarze do wpisu

Stal Mielec. Do trzech razy sztuka

Stal FKS Południa panem jest! A na pewno rzeszowszczyzny po pokonaniu w pojedynku derbowym Stali Rzeszów. To pierwsze zwycięstwo Stali Mielec w trzecim meczu na przebudowanym stadionie. Do trzech razy sztuka. Od niedzieli huczy mi w głowie doping z tego meczu. Bo trybuny dały radę. 

Niedawno pisałem, że w Mielcu powiało optymizmem w walce w II lidze wschodniej. Derbowy mecz z Rzeszowem potwierdził - Mielec ma drużynę na II ligę. Co więcej - o czym niżej -ma też trybuny, których może zazdrościć wiele klubów z I ligi.

Stal Mielec pewnie wygrała 4:1 ze Stalą Rzeszów i awansowała na 6. miejsce w tabeli. Przyjemnie oglądało się tak grającą Stal. Skrót wiele powie:


W trzecim meczu w Mielcu urzekły mnie trybuny, które uczą się meczów. Co raz więcej osób na stadionie nie tylko ogląda siedząc, ale także dopinguje. Nie cały czas, ale na wezwanie młyna "stawiają się". To musi się podobać.

Uczą się, bo co raz lepiej zgrywają się z prowadzącymi doping. Już nie tylko rytmiczne klaskanie, ale też momenty, gdy trzeba przerwać i krzyknąć. 

Po raz pierwszy w tym sezonie na trybunach usłyszeliśmy nazwisko piłkarza. Po drugim golu Łętochy, stadion odpowiedział spikerowi na imię naszego napastnika. 

Chłopcy ze Stali, czyli najwierniejsi fani FKSu, na derby przygotowali świetną oprawę. To dodało smaku do tego zwycięstwa.

Podsumowaniem dopingu było głośne całostadionowe "Mieeeeeleeeec" śpiewane do tych z Rzeszowa. Coś pięknego. 

Oczywiście łatwiej dopinguje się dobrze grającą i wygrywającą drużynę. Do tego, gdy można utrzeć nosa innemu miastu (w Mielcu za Rzeszowem się nie przepada). Ale mimo to cały piłkarski Mielec pokazuje, że na II ligę zasługuje. Co najmniej. 

Jakże szkoda porażki w Elblągu, gdzie Stal była lepsza a jednak przegrała. Byłoby punktów na 2. miejsce. Ale i takie mecze trzeba przełknąć. Jest przecież dobrze. 


Stalo, Stalo, Stalo - Ty strzeliłaś bramek sto!

Stalo, Stalo, Stalo - jeszcze tylko jeden gol! 

wtorek, 01 października 2013, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac