Blog > Komentarze do wpisu

Mamy lidera, Stal Mielec mamy lidera!

Ostatni piłkarski weekend to nie tylko zakończenie świetnego sezonu Ekstraklasy. Dla mielczan to był czas wyjątkowy. Stal Mielec objęła prowadzenie w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Od awansu do II ligi dzieli piłkarzy biało-niebieskich 5 meczów. Tylko i aż. 

W sobotę 1 czerwca Stal wygrała w Jaśle z Czarnymi 5:0. Dało to prowadzenie w lidze, ale w Mielcu czekaliśmy na wynik niedzielnego meczu Tomasovii. Jak dotąd, choć rywal z Tomaszowa Lubelskiego stracił 8 punktów przewagi po jesieni - w tabeli wyprzedzić się nie dał. 

Tymczasem w Lublinie Tomasovia zremisowała z Lublinianką. Upragniona pozycja lidera została zdobyta. Po 25 meczach (z 30) Stal Mielec przewodzi z 58 punktami. 2 punkty straty mają Izolator Boguchwała oraz wspomniana Tomasovia. 

Nikt nie mówi głośno "mamy awans". Ale niemal wszyscy o tym dyskutują. Jakże ciekawie było przejść się przez Mielec niedzielnym popołudniem. Obok rozmów o pogodzie, obiedzie, pewnie jakiejś polityce, dochodziły do mnie głosy typu: "spokojnie, teraz Tomasovia gra z Izolatorem - idealnie gdyby zremisowali", albo "możemy jeszcze 2 punkty stracić" i tak dalej. 

No właśnie, do końca sezonu pozostało 5 meczów. W tym bezpośredni pojedynek z Izolatorem, który niespodziewanie włączył się do walki o awans do II ligi. Wcześniej jednak (w najbliższej kolejce) dwaj rywale Stali spotkają się w Boguchwale.
Być może jeden z nich odpadnie; być może padnie korzystny dla Mielca remis. 

Nie ma jednak co kalkulować. Każdy z pięciu ostatnich meczów jest kluczowy. Optymizm daje wiosenny bilans Stali. Z 10 meczów biało-niebiescy wygrali 8 spotkań a 2 zremisowali. Z drugiej strony kryzys zawsze może przyjść.

Wciąż patrzę na symbolikę tego sezonu. Awans Stali Mielec do II ligi w tym sezonie byłby symboliczny, bo:
- właśnie za moment oddadzą nam przebudowany stadion, zacząć walkę w II lidze na nowym stadionie...
- do bramki Stali wrócił Bodzio W., awans z legendą..

Do tego dochodzi data objęcia lidera III ligi. Otóż 2 czerwca 1976 roku Stal Mielec po raz drugi i ostatni zdobyła mistrzostwo Polski. Równo po 37 latach została liderem III ligi robiąc duży krok po II ligę. 

Taki sezon, ten awans. Oj tak.

czwartek, 06 czerwca 2013, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: gp, *.inet-siec.pl
2013/06/06 12:26:31
Super, życzę awansu.
-
2013/06/06 18:22:45
Z tego co wiem nowy stadion ma na Stali powstać. Fajnie, że klub z taką historią wraca do żywych.
-
2013/06/07 01:02:52
Dawny mistrz Polski budzi się z długiego snu?

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac