Blog > Komentarze do wpisu

Stal Mielec goni po II ligę

Rozgrywki po zimowej wiośnie wznowiła III liga. W grupie lubelsko-podkarpackiej o awans biją się właściwie tylko dwie drużyny - Tomasovia Tomaszów Lubelski i Stal Mielec. Pierwsza z nich ma 8 punktów przewagi. Stal w pierwszym meczu nie odrobiła strat, ale też nie dała się całkowicie zgubić remisując na boisku rywala 0:0. Rozpoczęła się pogoń Stali po awans. 

Przed sezonem pisałem, że to ma być przełomowy sezon dla piłkarskiej Stali Mielec. Sezon walki o II ligę. Biało-niebiescy wystartowali dobrze, ale przegrywając u siebie z Tomasovią 0:1 i gubiąc kilka punktów w końcówce rundy jesiennej przezimowali ligę z 8 punktami straty do lidera. 

W pierwszym wiosennym meczu Stal grała właśnie na boisku liderującej Tomasovii. Remis 0:0 ze wskazaniem na mielczan sprawił, że niewiele się zmieniło. Wciąż  najlepszą dwójkę dzieli 8 punktów. A awans otrzyma tylko najlepsza drużyna ligi. 

Przed Stalą Mielec trudna walka o promocję do II ligi. Chciałbym by pogoń za liderem oznaczało kroczenie od zwycięstwa do zwycięstwa. Niestety Stal musi liczyć na potknięcia rywala i na to, że sama nie da się zaskoczyć przez trzecią Stal Sanok czy kolejnych rywali. 

Myślę, że szanse są duże, bo wszyscy wokół klubu myślą tylko o awansie. To bardzo ważne, by awansu.. chcieć. Tak to już w niższych ligach jest, że każda promocja oznacza w skrócie wzrost kosztów i trzeba to przewidzieć zanim wywalczy się awans.

Z moich informacji wynika, że II ligę chcą Tomasovia i Stal - stąd prorokowanie, że tylko te drużyny biją się o awans.
Nie oznacza to oczywiście, że ktoś komuś tu odpuści. Dlatego Stal musi w każdym meczu, nawet w najbliższym ze słabiutkim Kraśnikiem, grać jak o mistrzostwo świata. Ładnie się mówi, mam nadzieję, że ładnie też to będzie wyglądać :)

Pobudzającym do boju wydarzeniem był powrót do Stali jej legendy Bodzia W. Wyparło bronił, jak przewidywałem, w pierwszym wiosennym meczu. Miał co prawda jedną niepewną interwencję, ale jego obecność mogła tylko pozytywnie odbić się na piłkarzach. 

Czas by wszystkie okoliczności, łącznie z co raz ładniejszym nowym stadionem, przełożyły się na punkty. Hej, hej Stal Mielec!

wtorek, 16 kwietnia 2013, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Stary fan FKS, *.free.aero2.net.pl
2013/04/16 19:41:09
Powrót Stali na centralny szczebel to byłoby miłe, byłem dzieckiem kiedy zobaczyłem Szarmacha strzelające gola głową z wysokości kolan, byłem młodym kotem gdy Ciołek czarował piłkę, skakałem do nieba kiedy Śliwowski, Fedoruk, Czachowski grali z nut, płakałem po powrocie do I ligi w 1985.
Pamiętam mecze Stali w Ii lidze, mojego ówczesnego ulubieńca Mirka Wnuka, Piotra porębnego....
Ech młodość...
Trzymam kciuki.
-
Gość: , *.hsd1.ct.comcast.net
2013/04/17 04:50:09
Takiej Stali jak za czasow Laty,Szarmacha,Domarskiego,Kasperczaka,Kukli juz nigdy nie bedzie.

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac