Blog > Komentarze do wpisu

Bramkarz, który wygrał z sędziami

Głośno jest u nas ostatnio w temacie sędziów. A to nie widzą z bliska jak piłka jest daleko za linią, a to dają się nabrać aktorstwu nadziei polskiej piłki, a to, a tamto. Ponoć to Ekstraklasę nam ustawiają. Ale tak jest na każdym szczeblu rozgrywek. Moim bohaterem ostatnich dni w temacie błędów sędziów jest bramkarz Chemika Bydgoszcz - Mateusz Tatera. Odebrał drużynie to, co chciał zabrać sędzia. 

O wyczynie bramkarza Chemika przeczytałem na serwisie Bydgoszcz.sport.pl. Otóż debiutujący w drużynie Mateusz Tatera w ciągu dwóch minut obronił dwa rzuty karne. Oba niesłusznie przez sędziów podyktowane. 

 

W pierwszej sytuacji nie wiem czy to zagranie ręką czy rzekomy faul. W każdym razie nie wygląda to na prawidłową decyzję sędziego. W drugiej sytuacji ewidentnie zawodnik Pomorzanina Serock aktorsko przewraca się w polu karnym rywala. 

Mateusz Tatera broni dwa karne, dzięki czemu od razu staje się bohaterem swojej drużyny. W pewnym sensie naprawia też błędy sędziego. A może nie pozwala im wygrać tego meczu?

Szkoda, że teraz bardziej emocjonujemy się tym, czy sędziowie bardziej pomagają Legii czy Lechowi, albo czy chcą zniszczyć Wisłę. Więcej emocji budzi tabelka Weszło niż rzeczywista tabela Ekstraklasy. 

Nie mam pretensji i się nie dziwię. To sami sędziowie do tego doprowadzili. Stało się tak, że nawet w grach Fantasy Futbol ma to co raz większe znaczenie.
Gdy jeszcze włodarze sędziowskiej paczki dają dalej zarabiać takim, którzy niedokładnie wykonują swój zawód, albo myślą, że problem rozwiąże zlikwidowanie funkcji sędziego bramkowego (zabramkowego?) - to o czym tu mówić i czego się spodziewać. 

Trzeba grać pomimo rywala i sędziego. Brzmi ambitnie. Ale Mateusz Tatera z ligi okręgowej pokazał, że można. Choć jedna pozytywna wiadomość z błędami sędziowskimi w tle. 

Ślepi sędziowie Wisła Legia

środa, 17 kwietnia 2013, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/04/23 15:24:19
Albo facet ma nieprzeciętny talent albo nieprzeciętne szczęście.
-
2013/05/06 13:46:47
Zarząd nieruchomościami Wrocław mi mówił, ze ten typek ma farta od poczatku do konca, ale tacy tez sa potrzebni

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac