Blog > Komentarze do wpisu

Bodzio W. w Stali Mielec!

Bodzio W Bogusław Wyparło Stal MielecTo najlepsza dla mnie piłkarska wiadomość tego roku. Bogusław Wyparło wraca do Mielca, w czwartek 11 kwietnia dołączył do drużyny FKS Stali Mielec. Nie mam wątpliwości, że to wzmocnienie dla drużyny walczącej o II ligę. 

Informację najpierw podał oficjalny profil Stali Mielec na Facebooku. Chwilę później potwierdziła to oficjalna strona klubu StalMielec.com

Spełniło się to, na co liczyłem już w grudniu 2012 - pisałem wtedy:

Byłem tego pewien, ale nie wiedziałem kiedy - Bogusław Wyparło, Bodzio W. zagra jeszcze w Stali Mielec. Właśnie przeczytałem, że może stać się to już wiosną 2013 roku! To byłoby symboliczne gdyby Wyparło bronił biało-niebieskiej bramki gdy Stal walczy o II ligę. I niesie za sobą wiele korzyści.

No i stało się! Co prawda w dość smutnych dla zawodnika okolicznościach, bo to efekt upadku ŁKSu - ważny dla Wyparły klub wycofał się z rozgrywek I ligi. Bodzio mówi:

Mam rozdarte serce, ponieważ jestem i szczęśliwy i smutny. Jestem wychowankiem Stali, to ten klub mnie wyszkolił. Z kolei w ŁKS-ie grałem wiele lat, to tu odnosiłem sukcesy.

To ciekawe, bo z tego co się orientuję Wyparło nie miał łatwo w ostatnich miesiącach w klubie z Łodzi. Nie chciano z nim rozwiązać kontrakt, poza tym skoro były problemy finansowe, to pewnie również z wypłatami. Ale to cały Bodzio W. - dla ukochanego klubu odda wiele.

Tak, jak pewnie zamierza oddać Stali Mielec w rundzie jesiennej. Walczymy o II ligę i nie mam wątpliwości, że przyjście doświadczonego bramkarza pomoże Stali. Nie chcę się rozpisywać - o korzyściach jakie widzę już pisałem.

Myślę, że Bodzio W. zacznie rundę jesienną w bramce Stali. To gwarantuje przyjście kibiców na stadion, mobilizację w drużynie a może i (zbyt) duży respekt rywali. 

To ważne, bo rundę jesienną przez piękną zimę tej wiosny zaczynamy z opóźnieniem od razu od wyjazdu do Tomaszowa Lubelskiego. Gramy z głównym (jedynym?) rywalem w walce o awans na jego terenie. Rywalem, który ma 8 punktów przewagi. Już na starcie będziemy mieć odpowiedź na co stać Stal Mielec. 

Wszyscy się cieszymy, ale zastanawia mnie sytuacja Wojciecha Daniela - dotąd etatowego bramkarza Stali. Miałem okazję porozmawiać z nim kilka tygodni temu. Zapytałem wprost czy zdaje sobie sprawę, że jak Wyparło przyjdzie, to pewnie z miejsca dostanie miejsce w składzie. Daniel odpowiedział, że to rozumie i tak pewnie będzie - taki los.
Myślę, że jednak zdaje sobie sprawę, że nawet gdy przestanie bronić na rzecz wiekowego rywala do bramki, to zyska kogoś doświadczonego na treningach. 

Tak czy inaczej - wiadomość dnia: Bogusław Wyparło po 17 latach wraca do Stali Mielec! Ciekawostką jest fakt, że wraca do drużyny prowadzonej przez Włodzimierza Gąsiora, u którego w 1990 roku zaczynał przygodę z seniorską piłką (ale w 1. składzie debiutował w 1991 u.. Laty)

Kto chce więcej informacji, zapraszam na przegląd prasy o powrocie Bodzia W. do Mielca.

 

Edycja: dzięki kumplowi z Ligi Mieleckiej wiemy, że Bodzio nie debiutował u Gąsiora a dopiero u Laty w kolejnym sezonie (1991/92).

czwartek, 11 kwietnia 2013, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac