Blog > Komentarze do wpisu

Ciężkie jest życie bramkarza: Ali Al-Habsi

Ali AL-Habsi, Wigan AthleticMówią: bramkarz, jak saper - myli się tylko raz. Innymi słowy, błąd bramkarza kosztuje więcej niż podobny zawodnika z pola. Przekonał się o tym Ali Al-Habsi, omański bramkarz Wigan Athletic w meczu z Reading w 13. kolejce Premier League. Bo ciężkie jest życie bramkarza. 

 

Reading w tym sezonie Premier League nie błyszczy. Zaledwie jedno zwycięstwo (nad najsłabszym Queens Park Rangers), kilka remisów. W meczu z Wigan Reading najpierw był blisko wygranej a później blisko remisu. Dzięki bramkarzowi rywali - Al-Habsiemu. 

Oto on:

 

Ali Al-Habsi ni to chciał wybić (przenieść nad poprzeczkę), ni to złapać. Wyszedł babol i gol dla rywali. 

Tak to już jest w sztuce bramkarza - błąd może kosztować dużo. Ciężkie jest życie bramkarza, bo jeden kiks zaważa na meczu, rozgrywkach czy wręcz karierze. 
Przecież już zawsze Kuszczak będzie dostawał cios w słowach "Puszczak" za pamiętnego gola z Kolumbią. Mimo wielu świetnych występów zapamiętamy kiks Boruca czy "dziurawe ręce" Dudka. 

Co prawda dla piłkarza z pola pomyłka też ma duże konsekwencje. Wspomnieć choćby "poślizg" Jakuba Wawrzyniaka w meczu z Niemcami, przez który wciąż nie pokonaliśmy zachodniego rywala.
Albo patrząc na ostatnią, 13. kolejkę Ekstraklasy zmarnowaną okazję Pawła Buzały, która mogła dać zwycięstwo najsłabszemu GKSowi Bełchatów i świetny debiut Michała Probierza w roli trenera tego klubu.

Powyższe to jednak wybrane przypadki. Z wielu po prostu się śmiejemy, gdy piłkarz z pola źle przyjmie, krzywo kopnie czy się przewróci gdzieś w swojej strefie gry. Wszystkie te przypadki w przypadku bramkarza bardzo często oznaczają duże kłopoty. 

Ali Al-Habsi, Wigan AthleticAl-Habsiego uratował Gomez, który w 92. minucie dał zwycięstwo Wigan.

Cóż za ulga musiała namalować się na twarzy bramkarza. Gdyby nie wygrana, na długo kibice zapamiętaliby mu ten błąd.

A tak co najwyżej będą się śmiać. 

niedziela, 25 listopada 2012, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac