Blog > Komentarze do wpisu

Ciężkie jest życie bramkarza: Joe Hart

Joe Hart Real Madryt Manchester CityCały mecz bronił pewnie, nie dopuścił klasowego rywala do bramki. W ostatnich 15 minutach puścił 3 bramki, gdzie przy jednej - ostatniej - mógł się zachować zdecydowanie lepiej. Jego drużyna przegrała na boisku rywala 2:3, choć dwa razy prowadziła. Po meczu jeszcze dostał burę od trenera. Joe Hart, bramkarz Manchesteru City, nie zaliczy inauguracji Ligi Mistrzów do udanych. Ciężkie jest życie bramkarza.

Przez większość meczu Real Madryt - Manchester City z przyjacielem podziwialiśmy Joe Harta stojącego w bramce The Citizens. Komentowaliśmy, że wreszcie Anglia ma porządnego bramkarza, którego nie musi się wstydzić. 

W pewnym momencie przyjaciel - zapewne rozochocony drugim piwkiem - nazwał Harta Jan Serce (ach ta piosenka..). Tak "po polskiemu". 

Karierę Harta śledzę od 2008 roku, gdy zachwycił mnie biegiem przez całe boisko by uratować swój zespół przed niechybnym golem po lobie Rooneya (tu wideo, bo w tamtej notce zaginęło). 

W meczu na Santiago Bernabeu w najciekawszej grupie Ligi Mistrzów 2012/13 bronił pewnie. Może nie świetnie, ale pewnie. Aż w końcówce wszystko się posypało. Trudno go winić za bramkę Marcelo - strzał wyśmienity, do tego zmieniony przez obrońcę. Można przyczepić się do bramki Benzemy - ale z drugiej strony Francuz świetnie ją zmieścił. Ganić trzeba za bramkę trzecią, choć Harta zmylił obrońca (Kompany - swoją drogą fatalny mecz Belga, ponoć wschodzącą gwiazdę). 

Zaraz po meczu, gdy City jednak przegrało z Realem pomyślałem - ciężkie jest życie bramkarza. Hart bronił dobrze cały mecz a w końcówce zupełnie nie poszło. Z bohatera stał się z jednym ze współwinnym porażki. 

Pewnie nie byłoby tej notki, gdyby nie.. Roberto Mancini. Jakby Hartowi było mało ciężkiego życia, dostał jeszcze burę od trenera. Bo.. krytykował cały zespół, w tym siebie. No cóż, ciężkie jest życie bramkarza...

Joe Hart Real Madryt Manchester City

 

Bardziej od ligomistrzowego meczu zapamiętam jednak tę akcję:

 

środa, 19 września 2012, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/10/05 11:03:51
Jak widać w każdym meczu LM Joe Hart ma sporo okazji do wykazania się. <a href="sklep.sport-centrum.pl/>rękawice</a> ma aż czerwone od interwencji. Słaba obrona ?
-
2013/01/02 15:19:08
Joe Hart to dobry bramkarz panowie. Wiadomo, że każdy ma słabsze i lepsze chwile. Ale jak dla mnie ten bramkarz już wiele razy pokazał klasę. A i to normalne, że tak samo jak mogą Cię kibicie uwielbiać, tak samo szybką mogą Cię znienawidzić. No życie ;)
-
2013/02/19 13:52:03
Najgorzej, że nieraz ich obwiniają o wszystko, albo zostanie łanie poobijany, wyśmiany, trener go zje wzrokiem a koledzy przetrącą w szatni. Murowany psycholog. Wrocław ma dobrych i wiem, że bramkarze z wroc, do takich chodzą.
Najlepiej być napastnikiem, jak strzeli w słupek to i tak jest atrakcja bo jest bardzo celny :)

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac