Blog > Komentarze do wpisu

Szczęsny czy Tytoń? Nie tylko na Czechy

Szczęsny czy Tytoń na Czechy? Polska Czechy na Euro 2012W piątek sztab trenerski reprezentacji Polski ma podjąć decyzję o obsadzeniu polskiej bramki na mecz z Czechami. Szczęsny czy Tytoń? Trwa spór w sieci. Decyzja o meczu z Czechami zaważy na wielu sprawach.

Bardziej od taktyki i całego składu reprezentacji Polski, niemal wszyscy dyskutują o bramkarzu na mecz z Czechami. Czy ma bronić Wojciech Szczęsny, od dawna pierwszy bramkarz reprezentacji? A może Tytoń, który wybronił nam karnego z Grecją i pewnie zagrał z Rosją?

Gdy spojrzeć na głosy w sieci czy też wszelkie głosowania zdecydowanie Tytoń powinien stanąć w bramce. Nie dziwię się tej opinii. Gdy wybronił rzut karny, stał się naszym bohaterem. Po meczu z Rosją dla wielu stał się bramkarzem numer jeden. 

Za bramkarzem PSV przemawia wiele, ale moim zdaniem jedna najważniejsza rzecz: dzięki tamtej obronie rzutu karnego Tytoń stał się jeszcze bardziej pewny siebie.
Zna swoją wartość, czuje opinię kibiców i wie, że na tym turnieju nas nie zawiedzie. To jest właśnie jego czas i to jest ten moment. Jedni nazywają to "jest w gazie", inni "na fali". Po prostu każdy ma swoje pięć minut, gdy wychodzi wszystko. Założę się, że Tytoń ogrywa teraz wszystkich kadrowiczów w pokera, jest najlepszy w piciu na czas w darta*

Poniżej zdjęcie, które to obrazuje - pamiętam tę interwencję z meczu z Rosją. Nawet Wasyl się przestraszył.

Przemysła Tytoń pewny siebie. Polska Rosja 1:1 na Euro 2012
(Fot. Gero Breloer AP) 


Z kolei Wojciech Szczęsny przeżywa trudne chwile. Obwiniany za mecz z Grecją nie ma za sobą wielu fanów. Po pierwszym meczu Polaków żałowałem go mocno i wciąż żałuję. Taki już los bramkarza, że bardzo łatwo stracić zaufanie i kibica. 

Argumenty za Szczęsnym - że to on miał bronić na turnieju, że od miesięcy grając w kadrze lepiej się z nią rozumie na boisku - są słuszne. Najważniejszym jednak dla mnie jest charakter Szczęsnego. Wielu zarzuca mu dziecinność czy sodówkę. Reakcja na czerwoną kartkę najlepiej pokazuje, że gdy chodzi o boisko, wcale tak nie jest.
Jeżeli wystąpi w bramce w meczu z Czechami będzie chciał udowodnić swoją wartość i przydatność drużynie. Nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż mocno zmotywowany człowiek. A gdy to jest bramkarz, do tego nazywa się Szczęsny - nic nie może wpaść do naszej bramki.

Jestem numerem jeden i to udowodnię - tam mógłby krzyczeć Szczęsny:

Wojciech Szczęsny Charakter. Polska Czechy na Euro 2012

(fot. skysports.com)

 

Decyzję o obsadzeniu bramki ma podjąć trener bramkarzy Jacek Kazimierski. Franciszek Smuda zrzucił z siebie balast odpowiadania na to pytanie wyznaczając swojego podwładnego. I słusznie. Jak sam Kazimierski mówi - obaj są świetni, obaj są w formie, decyzję podejmiemy 24 godziny przed meczem.

Myślę, że zadecyduje dyspozycja dnia, ale nie ta na treningu, ale ta w rozmowach i zachowaniu. Czyli pewność siebie Tytonia kontra żądza udowodnienia Szczęsnego

Co ważne - decyzja o meczu z Czechami zaważy na całym turnieju i całej reprezentacji. Kto będzie bronił we Wrocławiu, będzie także bronił w ćwierćfinale, półfinale.. w eliminacjach do MŚ 2014. 

Chyba, że zawali ostatni mecz grupowy Polaków.. Bo ciężkie jest życie bramkarza.

 

*Nie wiem czemu, ale przypomniała mi się książka "Spalony", stąd takie skojarzenia..

czwartek, 14 czerwca 2012, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: kulka, *.play-internet.pl
2012/06/15 11:27:58
Wiedziałem że Smuda wybierze Tytonia jakby Szczesny coś zawalił to by nie miał życia !
-
Gość: , *.ronus.pl
2012/06/15 20:17:59
Yyy... Wg mnie decyzja Trenera jest zupełnie nie logiczna, bo Tytoń obronił karnego, którego sprokurował Szczęsny, ale gdyby nie faulował byłoby 2:1 dla Grecji. Szczęsny Poświęcił się dla drużyny . Po drugie, Gdyby obrona do tego nie dopuściła = dalej broniłby Szczęsny i nie byłoby tych ankiet i sporów. Tytoń nie umie ustawić obrony. Gdyby nie on, wygralibyśmy z Rosją. Dlatego Sugeruję, aby to Szczęsny bronił w Polska - Czechy i nie tylko.

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac