Blog > Komentarze do wpisu

Run Joe, run!

Derby Manchesteru dla United. Tylko jedna bramka, ale dwie niesamowite sytuacje, które mnie mocno zaskoczyły (1) i wzbudziły podziw (2).

1) Zaskoczenie, gdy Cristano Ronaldo wyskoczył do dośrodkowania i.. odbił piłkę rękami, bo podobno słyszał gwizdek sędziego (Webba). Dostało mu się za to od zczuba (video). Głupota (20 min do końca, MU prowadziło), strach (przed lecącą piłką) czy przesłyszenie się (nikt inny nie słyszał gwizdka)?

2) Pełen podziw, gdy Joe Hart, bramkarz City, kilkudziesięciometrowym rajdem zdążył (!) wrócić do bramki by odbić piłkę zagraną przez Rooneya (niechybnie zmierzała do bramki). Run Joe, Run! zdawało się słyszeć, gdy 21-letni Anglik wracał "do siebie". Wcześniej zapędził się pod pole karne United - była 93 minuta, City walczył o remis. I zdążył! Niesamowity sprint (jak na bramkarza), niesamowita wola walki (wejście na pole karne przeciwnika by strzelić i powrót na własne by bronić).

Tego nie da się opisać, trzeba zobaczyć:

 

 

 


A City zastanawia się nad kupnem Buffona...

Joe Hart

 

ps. w ogóle to jakiś kuriozalny weekend był. Michał Pol broniąc Ronaldo wspomniał greckiego sędziego, który wyrzucił z boiska zawodnika pomagającego (faulując) złapać intruza na murawie  (wideo tutaj

ps2. dla mnie tym bardziej kuriozalny - nie obejrzałem żadnego meczu, nie typowałem.. 

poniedziałek, 01 grudnia 2008, bnowy

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:

Krótka piłka,
czyli Nowak na TwiterzeBlogi Sportowe


Szablon na podstawie
3x 06 katemac